Galvenā » Cits » Valodu kursi Zumā – mīti un realitāte

Valodu kursi Zumā – mīti un realitāte

Pašlaik – vairāk nekā jebkad iepriekš – popularitāti iemantojusi attālinātā izglītība jeb mācības internetā. Pasniedzēji, vecāki, skolēni un studenti pārmaiņām pielāgojušies atšķirīgi. Dažādās skolās izraudzītas dažādas mācību pieejas – online platformas, vebināri, Skype nodarbības. Mēs piedāvājam valodu mācības LIVE režīmā – ZOOM platformā. Vēlamies dalīties pieredzē un atspēkot mītus, ar kuriem nācies saskarties, piemērojot jaunos mācību apstākļus.

Mīts Nr.1. Mazināsies saskarsme ar pasniedzēju

“Zoom” – mūsu tiešsaistes mācību platforma – ļauj pasniedzējam nodrošināt tieši tikpat pilvērtīgu klātbūtni kā mācību telpā!

Pasniedzējs komunicēs ar visiem studentiem – nelielās grupās/pāros vai pat individuāli. E-klase nemaz nav iespējama, ja pasniedzējs nevada studentus visā mācību procesā – kā jau parasti! 

Mīts Nr.2. Pietrūks saskarsmes ar pārējiem studentiem

Tiešsaistes mācību vidi iespējams organizēt daudzveidīgi. Students var pievienoties nodarbībai individuāli vai tikties kopā ar klasesbiedriem – grupas nodarbībā.

“Zoom” ļauj pasniedzējam sadalīt studentus pāros un nelielās grupās, lai mācītos ciešā sadarbībā ar klasesbiedru – privātā, īslaicīgā tērzēšanas logā, kurā nedzirdēsiet pārējo studentu sarunas! 

Mīts Nr.3. Nebūs tāfeles

“Zoom” nodrošina interaktīvās tāfeles funkciju, ko pasniedzējs izmanto piezīmju veikšanai.

Studentu grupas var izmantot interaktīvās tāfeles arī sacensībām un spēlēm.

TURKLĀT interaktīvās tāfeles iespējams saglabāt attēla formātā un izdalīt studentiem nodarbības noslēgumā!

Mīts Nr.4. Man jābūt lietpratējam datorzinībās

“Zoom” lietošana ir pavisam vienkārša! Menedžeri nosūtīs uzaicinājumu jūsu nodarbībai, kurā atradīsiet saiti, lai pievienoties mācībām, un nodarbības ID.

Klikšķiniet uz saites un lejupielādējiet “Zoom” lietotni. Kad pienāks laiks nodarbībai, atveriet lietotni un nospiediet “Pievienoties”, ievadot nodarbības ID – un tas arī viss! Pasniedzējs parūpēsies par turpmāko!

Mīts Nr.5. Mācības tiešsaistē nav īstas mācības

Neskaitāmas mācību iestādes izmanto tiešsaistes izglītības iespējas, lai nodrošinātu lielāku pieejamību studentu un pasniedzēju vidū.

Tas nebūt nenozīmē, ka nodarbības tiešsaistē nelīdzinās ierastajām mācībām klātienē – jūs tāpat sekosiet materiālam mācību grāmatās, turpināsiet iesākto izglītības procesu un jums tas noteikti sagādās prieku!

Mīts Nr.6. Labāk izmantot lietotnes nekā pievienoties nodarbībām tiešsaistē

Lai gan tīmeklī atrodamas izcilas valodu mācību lietotnes, tās nevar aizvietot saskarsmi ar pasniedzēju un klasesbiedriem.

Lietotnes piedāvā lielisku iespēju apgūt un pārbaudīt gramatikas zināšanas, kā arī papildināt vārdu krājumu, tomēr runa un valodas lietojums pieprasa to īpašo, individualizēto pieeju, kas būtiski uzlabo izglītības kvalitāti – klātienē vai tiešsaistē!

IH Rīga-Satvā ikviens var piemeklēt sev piemērotāko valodu mācību kursu un struktūru:

  • individuālās vai grupu nodarbības;
  • tiešsaistē un klātienē;
  • sarunvaloda vai lietišķā valoda pieaugušajiem; 
  • nodarbības bērniem no 3 gadu vecuma;
  • valodu kursi pusaudžiem;
  • vasaras kursi.
Scroll to Top