Mācību metode

Galvenā » Metode

Komunikatīvā valodu mācību metode ir pasaulē plaši pielietota pedagoģiskā pieeja, kas uzskatāma par vienu no galvenajām svešvalodu izglītības stratēģijām. Pamatmērķis – iegūt spēju brīvi sazināties svešvalodā, kā arī reaģēt daudzveidīgās saskarsmes situācijās.

Pamatprincips – aktīvs sarunvalodas lietojums. Studenti sāk sazināties angļu valodā – jau pirmajā nodarbībā, pat ja trūkst iepriekšēju valodas iemaņu. Studenti strauji adaptējas valodas vidē un pierod pie svešvalodas skanējuma. Nerodas psiholoģiskā barjera valodas lietojumā. Iemācīsieties izteikties pareizi un brīvi – nejūtot iekšējus ierobežojumus!

International House Riga-Satva bija pirmā valodu mācību iestāde Latvijā, kas angļu valodas apguvē ieviesa komunikatīvo metodi, gadu gaitā to arvien pilnveidojot un uzlabojot.

Komunikatīvā metode piemērota visiem, kas:

  • Vēlas apgūt izcilu svešvalodas audiālo uztveri. Pasniedzējs ar studentiem sazinās vienīgi svešvalodā. Studentiem tiek nodrošināta vērtīgā pieredze – nodarbību laikā dzirdēt pasniedzēju gramatiski pareizi runājam svešvalodā, kas vienlaikus ir pasniedzēja dzimtā valoda. Izruna ir precīza, un vārdu krājums – bagātīgs. Nodarbībās tiek plaši izmantoti audio un video mācību materiāli.

  • Vēlas attīstīt pareizu izrunu. Pasniedzēji, kam svešvaloda ir dzimtā valoda, piedāvās specializētus sarunvalodas uzdevumus un nodarbības, līdz arī jūs iemantosiet burvīgu valodas skanējumu.

  • Vēlas lasīt un izprast laikmetīgos tekstus un daiļdarbus oriģinālvalodā. Daiļliteratūras leksika, frazeoloģija un valodas elementi drīz vien jums kļūs skaidri uztverami. Jūsu iecienītā autora grāmatu lasīšana oriģinālvalodā nebūt nav nesasniedzama virsotne valodas apguvē. Tā ir tuva un pieejama realitāte, ko nodrošina komunikatīvā metode un mācības IH Rīga-Satva skolā.

  • Vēlas labi orientēties svešvalodā un tās vidē justies “kā zivs ūdenī”. Diskusijas par visdažādākajām tēmām attīsta iemaņas sarunas uzsākšanai un uzturēšanai. Nodarbību tēmas vienmēr piesaistītas ikdienas realitātei, tādējādi raisot dzīvīgas diskusijas, kas var izrādīties gluži noderīgas arī saziņā ārpus mācību centra sienām!

Scroll to Top